N

Neler Yapıyoruz?

Emlak müteahhitlerine, inşaat firmalarına, mal sahiplerine ve yöneticilerine, yapı malzemesi üreticilerine ve yapı kullanıcılarına kapsamlı bir danışmanlık, değerlendirme, simülasyon ve dizayn hizmeti sunuyoruz.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

IBBM, mimarlık ve mühendislik tecrübelerinin birleşimi sayesinde güçlü bir teknik altyapıya sahiptir. Çok yönlü ekibi ise ana fikirden konsept ve dizayn aşamalarına kadar, inşaattan final teslimine kadar kapsamlı bir proje gelişimi sağlamaktadır. Ayrıca enerji tasarrufu, sürdürülebilir gelişim ve yaratıcı çevre çözümleri gibi konularda kapsamlı bir bilgiye sahiptir.

En başından itibaren maksimum verimlilik sağlamak amacıyla ekibimiz aşağıdaki hizmetleri ve dahasını sunmaktadır: 

Mimari Hizmetler

IBBM Dizayn çok sayıda ödüllü projeye sahip bir mimarlık firmasıdır. IBBM Dizayn olarak biz, konsept dizaynından final projeye, uygulamaya, üretim çizimlerine ve sistem detaylarına kadar birçok mimarlık hizmeti sunmaktayız. İş ortağı mühendislerimizle, müteahhitlerimizle ve uzmanlarımızla Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ortamı üzerine çalışarak projelerimizi çok daha hızlı, doğru ve titiz bir şekilde tamamlıyoruz. BIM ortamı uyumsuzlukları belirlememize, yapı simülasyonu yapmamıza ve inşaat başlamadan önce projede meydana gelebilecek bütün sorunları çözmemize olanak sağlamaktadır. Uzmanlık alanlarımız ise yeşil yapılar, konut yapıları, eğitim tesisleri, toplum merkezleri, prefabrik binalar ve rehabilitasyon merkezlerini kapsamaktadır.

Yenilenebilir Enerji

Yenilenebilir enerji hizmetlerimiz binanız ya da siteniz için güneş, rüzgâr ve diğer yenilenebilir enerji sistemlerine dayanarak sizlerin en uygun maliyetli ve en verimli sistemlere sahip olmanıza yardımcı olur. Güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi araştırmaları, üretilen enerji miktarı ve yatırım maliyetleri ile fizibilite çalışmaları, maksimum verimlilik sağlamak ve maliyeti azaltmak için anahtar unsurları oluşturmaktadır.
 

Sürdürülebilirlik Hizmetleri

Bilgimizi ve uzmanlığımızı yeşil hareketi ve sürdürülebilir enerji tasarruflu tasarımları desteklerken ayrıca müşterilerimizin enerji ve olanak harcamalarını azaltmalarına yardım etmek için kullanıyoruz. Bizler, işinizin süregelen başarısını arttırırken doğru kararları vermenize yardımcı olmak için gerekli olan bütün bilgi ve isteğe sahibiz. Ayrıca bütün sürdürülebilir alan değerlendirmelerimiz en güncel standartlara ve düzenlemelere uygun olarak yapılmaktadır.

Yapı Analizi

Donanımlı yapı fiziği uzmanlarımız sizlere binanız ve işletmeniz hakkında hem bilgisayar üzerinde hem de alanda hassas analizler sağlayacaktır.
 

Yapı Bütününde Enerji Simülasyonları

Sadece geleneksel yapılarla kalmayıp ayrıca yüksek performanslı yapıların da tasarım ve işletmesinde destek olarak yapı enerji simülasyonundan yararlanıyoruz. Bu sayede proje ekiplerinin enerji modelleme ücretleri, enerji tasarrufu önlemleri ve ayrıca LEED/Passivhouse enerji modellemesinde masraf düşürülmesi gibi konularda yetkinlik kazanmasına yardımcı oluyoruz.


 

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bize ulaşın.