Burak Ilhan

B.A. Architecture
M.Sc. Building Science (Architecture)

Burak İlhan Denizli Anadolu Lisesinden 2008 yılında mezun oldu. Aynı yıl mimarlık eğitimine Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde başladı. Mimarlık Fakültesine o yıl Türkiye'deki en yüksek sıralamayla girdi. Eğitimi boyunca olabildiğince çok gezmeye çalıştı. 2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde Work and Travel programı kapsamında cankurtaran olarak çalıştı. 2012 yılında bir yıl boyunca Bologna Üniversitesi/İtalya'da okudu ve Avrupa'nın büyük bir bölümünü gezdi. 2013 yılında ise Solar Decathlon yarışması için Çin'e gitti. 2014 yılında Onur Belgesi ile mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimine "Yapılarda yenilenebilir enerji" konusunda başladı.

Yüksek Lisans eğitimi süresince birçok yarışmaya katıldı ve farklı ödüller kazandı. Yapı Bilgi Modellemesi (BIM), 3D modelleme ve Web sitesi tasarımı konularındaki yetenekleri sayesinde mezuniyet sonrası birçok işe dahil oldu. Mezuniyetinden sonra iki yıl boyunca Reo-Tek'te çeşitli müze/sergi projelerinde çalıştı (Antalya Expo 2016 gibi). Şu anda ise IBBM'de çoğunlukla yeşil bina ve akıllı bina projeleri üzerine çalışmaktadır. Daha çok sürdürülebilir ve dayanıklı yapılar, üretim-birleştirme ve BIM için dizayn konularında uzmanlaşmıştır.

Mirbek Bekboliev

B.Sc. Electrical Engineering
M.Sc. Building Science (Architecture)

Mirbek Bekboliev 2009 yılında Kyrgy State Teknik Üniversitesi'nden mühendislik alanındaki lisans diplomasını aldı. Daha sonra Yapı Bilimleri alanındaki yüksek lisansını Yapı Performansı konusu ile ilgilenerek Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. Mirbek'in profesyonel ve akademik çalışmalarında yayınlar, çeşitli yeşil binalar üzerine konferans sunumları ve projeler, LEED sertifikalandırması, Yenilenebilir Enerji uygulanabilirliği çalışmaları, BIM projeleri ve Uluslararası Dizayn Yarışmalarında ödüllerle sonuçlanan birçok katılım bulunmaktadır. Profesyonel hayatı fizibilite çalışmalarını içeren Photovoltaic Sistemler üzerine çalıştığı Bilim ve Araştırma Merkezi "Elektrotehnika"da başladı. Prefabrik yapı sektöründe, 2008 yılında Task Force Innovations International için ve 2012 yılında Paysa Instant Structures için çalıştı.

2015 yılında IBBM Dizayn'ı ortaklaşa kurmadan önce sürdürülebilirlik danışmanı olarak birçok yeşil bina projesi ve sertifikalandırması üzerine Venesco Yapı Enerji İşletmesi'nde çalıştı. 2009'dan 2015 yılına kadar Türk yapı sektöründe profesyonel ve aktif olarak çalıştı. Asıl ilgisi enerji tasarruflu binalar ve aydınlatma tasarımı, enerji simülasyonları yapımı ve sürdürülebilirliğin bütün yönleri kapsamında düşük enerjili bina tasarımı üzerineydi. Almanya'ya taşındıktan sonra araştırma ve profesyonel ilgisi Yüksek-Performanslı Yapılar ve Yapıların Enerji Güçlendirmesi üzerine arttı.

Need Bright
Heads!

Bizimle çalışmak ister misiniz? Linkedin sayfamızı ziyaret edin.